Nekrologi Poznań
Nekrologi-Poznan.pl
Nekrologi • Kondolencje • Wspomnienia

Nekrologi • Kondolencje • Wspomnienia

Ubezpieczenie na wypadek śmierci

Ubezpieczenie na wypadek śmierci często jest tożsame z ubezpieczeniem na życie. To rodzaj ubezpieczenia, które ma na celu zabezpieczyć finansowo lub wesprzeć najbliższych po śmierci ubezpieczonego.

To bardzo ważne ubezpieczenie, szczególnie dla osób pozostających w związku małżeńskim oraz posiadających rodziny. Mimo tego, że w Polsce istnieje dziedziczenie, prawo spadkowe oraz możliwość przepisania swoich dóbr za pomocą testamentu, to ubezpieczenie na wypadek śmierci jest dodatkową formą wsparcia finansowego, zazwyczaj możliwą do wypłacenia szybciej niż ewentualne dobra spadkowe. Poza tym, ubezpieczenie na życie pozwala niewielkim kosztem, dzięki regularnemu opłacaniu składek, uzbierać dla bliskich kwotę pieniężną, którą będa mogli wesprzeć się po stracie. Często ubezpieczenie na wypadek śmierci jest jedyną formą zabezpieczenia bliskich, w przypadku osób, które nie pozostawiają po sobie majątku.

 

Polisa terminowa i bezterminowa, indywidualna i grupowa - co wybrać, czym się kierować?

Ubezpieczenie na życie lepiej opłacać indywidualnie, nie zważając na przykład na to, że od nagłego wypadku czy śmierci ubezpieczył nas szef. Grupowe, pracownicze polity chronią nas tylko w okresie zatrudnienia, a jego długości nigdy nie możemy być pewni. Pracę można stracić lub zmienić. W kolejnej być może nie ma tego typu ubezpieczeń. Dlatego własna, indywidualna polisa to bezpieczne rozwiązanie. Szczególnie w przypadku osób posiadających innych na utrzymaniu. Umowy terminowe są dobry wyborem w przypadku ubezpieczenia na przykład kredytu, aby bliscy nie zostali obciążeni ratami, ubezpieczenie na wypadek śmierci powinno pokryć koszty kredytu lub je zmniejszyć. W takiej sytuacji można wybrać ubezpieczenie trwające tyle czasu, co kredyt. Warto jednak pamiętać, że każdą polisę można rozwiązać, regulują to warunki jej umowy, które zawsze należy dokładnie przeczytać i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dlatego znowu trzeba się zastanowić, czy nie lepiej wybrać polisy bezterminowej, aby mieć gwarancję, że zabezpieczenie finansowe dla naszych bliskich jest aktualne bez względu na czas śmierci ubezpieczonego. Jeżeli planujesz zostawić potomkom majątek, być może ubezpieczenie terminowe jest bardziej opłacalne i zasadne, na przykład na czas wychowywania dzieci, do ukończenia 25 roku życia najmłodszego potomka, do końca spłaty kredytu itp. W kwestii wyboru rodzaju polisy warto skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym, spisać na kartce wszelkie pytania i wątpliwości oraz zebrać kilka ofert do porównania. Sytuacja każdego człowieka jest inna i wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Dobry agent ubezpieczeniowy pomoże zainteresowanemu dobrać optymalną dla siebie i swojej rodziny polisę ubezpieczeniową.

 

Jakie wybrać ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Tak jak wspomnieliśmy, polisę należy dobrać do swojego scenariusza życiowego. Jestem głównym żywicielem rodziny? Często choruję? Jestem mężczyzną w sile wieku, kobietą na początku kariery zawodowej, świeżym emerytem, ojcem czy matką? Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w ofertach, ale mają także szereg zabezpieczeń. Nie warto podczas decyzji opierać się jedynie na broszurach, poleceniach sąsiadki czy artykułach w internecie. Oczywiście, wiadomości, które możesz zebrać samodzielnie stanowią podstawowy research i bazę do dalszych kroków. Na podstawie wstępnego rozpoznania rodzajów polis, kwot i opinii o firmach, wybierz 2-3 ubezpieczenia i umów się na konsultację. Bądź przygotowany, przynieś własne pytania, notuj w trakcie spotkania kwoty, warunki, wyjątki. Dopytuj i nie decyduj się pochopnie! Po rozmowach, daj sobie chwilę czasu, nawet parę dni na przeanalizowanie i porównanie ofert. Która najbardziej odpowiada twoim zarobkom, ile i jakie posiada ograniczenia, bonusy, możliwości dla bliskich? Czy za przedwczesne rozwiązanie umowy grożą jakieś kary? Jaka jest wartość ubezpieczenia podstawowego? W jakich wypadkach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty?

 

Jak widać ubezpieczenie na wypadek śmierci nie jest prostym wyborem. Wymaga przemyśleń, czasu, być może nawet konsultacji prawnej, zrozumienia pewnych terminów. Jednocześnie to jedna z ważniejszych inwestycji życiowych, które dają pewne poczucie bezpieczeństwa i spokoju o najbliższych.

 


 

 

Wyceń nekrolog / kondolencje

w Głosie Wielkopolskim

Zamówienie na nekrolog lub kondolencje w Głosie Wielkopolskim w wydaniu papierowym mogą Państwo złożyć w wybrany przez siebie sposób:

1) online - wypełnij formularz zamówienia - kliknij w wybrany przycisk:

 

Zamów Nekrolog w Głosie Wielkopolskim     

Zamów Kondolencje w Głosie Wielkopolskim   

Zamów podziękowanie w Głosie Wielkopolskim

 

2) e-mailem - wyślij treść nekrologu/kondolencji na adresnekrologi@dogazety.pl

 

Jeżeli masz pytania odnosnie publikacji nekrologu lub kondolencji w Głosie Wielkopolskim - zadzwoń

Infolinia: 501 384 294 (8:00-20.00) lub 717 855 523, 713 419 885 (8:30-16:30)

Biuro Ogłoszeń Prasowych SUNpress 

 


 

Tagi:

Głos Wielkopolski nekrologi, Głos Wielkopolski kondolencje, nekrologi poznań, pogrzeby poznań

 

 

Kontakt

Cennik nekrologów

Informacje

CMENTARZE w Poznaniu

Cmentarze komunalne

Cmentarze parafialne

Cmentarze zabytkowe

Cmentarze na Cytadeli

Cmentarze żydowskie

Cmentarze nieistniejące